اخبار, مقالات

سونی به دنبال آوردن سرویس PlayStation Now به پلتفرم موبایل بوده است

سونی به دنبال آوردن سرویس PlayStation Now به پلتفرم موبایل بوده است

سونی به دنبال آوردن سرویس PlayStation Now به پلتفرم موبایل بوده است

به تازگی اسنادی منتشر شده که سونی برنامه‌ای برای عرضه سرویس PlayStation Now برای گوشی‌های هوشمند داشته و اپل هم کاملاً در جریان این موضوع بوده است.

تنها شرکت مایکروسافت نیست که به فکر افزودن بازی‌های خود به پلتفرم‌ موبایل افتاده است. ظاهراً در جریان دعوای حقوقی شرکت اپیک با اپل مشخص شده شرکت سونی از سال ۲۰۱۷ قصد داشته تا ۴۵۰ بازی پلی استیشن ۳ را به گوشی‌های هوشمند بیاورد.

سرویس PlayStation Now سونی یکی سرویس اشتراک بازی‌های ابری است که به اعضای آن امکان می‌دهد تا بازی‌های پلی‌استیشن را روی برخی دستگاه‌ها استریم کنند.

این سرویس برای تلویزیون‌های هوشمند، پخش کننده‌های بلوری، پلی‌استیشن ۳ و PS Vita ارائه شده بود، اما در اواخر سال ۲۰۱۷، سونی پشتیبانی از تمامی دستگاه‌ها به جز پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی مجهز به سیستم‌عامل ویندوز را متوقف کرد.

با این حال، در همان سال سونی برنامه‌ریزی کرده بود که روی پلتفرم گوشی‌های همراه هم این سرویس را ارائه کند. طبق سند محرمانه‌ منتشر شده، اپل می‌دانست که سونی به دنبال حرکت به‌سوی بازی‌های مبتنی بر استریم روی موبایل بوده است.

در این سند محرمانه آمده که اپل اطلاعاتی از اضافه شدن گوشی همراه برای سرویس استریم فعلی برای کاربران پلی‌استیشن کسب کرده است و بدین ترتیب، دسترسی استریم به بیش از ۴۵۰ بازی PS3 در ابتدای کار فراهم شده است.

 سند دیگری هم نشان می‌دهد که اپل در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد سرویس اشتراک بازی‌های خود با بیش از ۱۰۰ بازی در زمان عرضه و ۱۰ بازی جدید ماهانه بوده است.

سونی هرگز PlayStation Now را به دستگاه‌های اپل و هیچ پلتفرم موبایل دیگری نیاورد. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که این شرکت روی فروش کنسول‌ها و امکان دسترسی کاربران به کاتالوگ بازی‌های قدیمی برای کنسول‌های قدیمی‌تر تمرکز کرده است.

در روزهای گذشته هم مشخص شده بود که مایکروسافت پیشنهادی برای عرضه بازی‌های AAA انحصاری خود روی آیفون مطرح کرده بود و در صورتی که اپل این اجازه را صادر می‌کرد، سرویس xCloud اشتراکی ایکس باکس می‌توانست در اپ استور هم در اختیار کاربران قرار گیرد.

 

منبع: شهر سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *