اخبار, مقالات

سامسونگ برای خداحافظی از اندروید آماده می‌شود؟

سامسونگ برای خداحافظی از اندروید آماده می‌شود؟

سامسونگ برای خداحافظی از اندروید آماده می‌شود؟

چندین سال دیگر گوشی‌های سامسونگ احتمالا دیگر با سیستم عامل اندروید روانه بازار نخواهند شد و اندروید جای خودش را به سیستم عامل تازه نفس دیگری به نام فیوشا می‌دهد که گوگل سال‌هاست مشغول توسعه‌اش است. طبق گزارشی جدید، سامسونگ می‌خواهد در سال‌های آینده اندروید را ترک کرده و برای محصولاتش به سراغ فیوشا برود.

اندروید محبوب‌ترین سیستم عامل جهان است، بنابراین سامسونگ نمی‌تواند به یکباره آن را کنار بگذارد و به سراغ سیستم عامل دیگری برود. به گفته یکی از منابع با حساب توییتری «dohyun854»، چندین سال طول می‌کشد تا سامسونگ، فیوشا را جایگزین اندروید کند.

فیوشا جایگزین اندروید در محصولات سامسونگ

فیوشا با وجودی که چندین سال است در دست توسعه قرار دارد، هنوز شاهد استفاده چندانی از آن نیستیم. علاوه بر این، سامسونگ از اندروید به همراه پوسته اختصاصی‌اش بهره می‌برد که در طول سال‌ها نام‌های متفاوت زیادی داشته و جدیدترین آن One UI نام دارد. با این حال نمی‌دانیم کره‌ای‌ها به چه صورتی از سیستم عامل متن باز فیوشا استفاده می‌کنند.

اگر اطلاعات اخیر صحت داشته باشد، سامسونگ برای چنین تغییری تنها نیست و گوگل پشت این برنامه است. در حقیقت این غول جستجوی اینترنتی می‌خواهد در آینده فیوشا را جایگزین اندروید کند؛ سیستم عاملی که از پایه و با کد جدید Zircon و نه کرنل لینوکس توسعه یافته است.

گوگل سیستم عامل فیوشا را برای محصولات مختلفی توسعه می‌دهد؛ از گوشی‌های هوشمند گرفته تا پوشیدنی‌ها، تبلت‌ها، کامپیوترها و اینترنت اشیاء. در حال حاضر فیوشا به صورت آزمایشی توسط نست هاب قابل استفاده است.

اگر گوگل واقعا چنین برنامه‌ای را دنبال کند، سامسونگ تنها شرکتی نخواهد بود که اندروید را کنار می‌گذارد و تمام شرکت‌های اندرویدی در چنین مسیری گام برمی‌دارند. اگر چنین آینده‌ای در انتظار سیستم عامل گوگل باشد، همچنان باید چندین سال صبر کنیم. با توجه به محبوبیت بالای اندروید، گوگل باید استراتژی محتاطانه‌ای را در پیش بگیرد.

 

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *