اخبار

فهرست ۱۰ گوشی پرفروش آمریکا طی هفته نخست سپتامبر اعلام شد؛ اپل در صدر

11p

آمارها نشان می‌دهد آیفون‌های اپل توانسته‌اند در صدر فهرست ۱۰ گوشی پرفروش ایالات متحده طی هفته اول ماه سپتامبر، قرار بگیرند.

شرکت کانترپویت که در زمینه ارائه گزارش‌های مالی مرتبط با بازار گجت‌های هوشمند فعالیت دارد، آمار جالبی از فروش گوشی‌های هوشمند در هفته اول ماه سپتامبر ارائه داده که مختص به بازار ایالات متحده می‌شود. درواقع آمار به ۱۰ گوشی پرفروش در بازه زمانی ۳۱ آگوست (۱۰ شهریور) تا ۵ سپتامبر (۱۵ شهریور) اشاره می‌کند که شامل اطلاعات جالبی است.

در جدول ارائه شده متاسفانه تنها به گوشی‌های پرفروش اشاره شده و گزارش دقیقی از تعداد دستگاه‌های فروخته‌شده وجود ندارد. با‌این‌حال، می‌توان مشاهده کرد که سه گوشی هوشمند قرارگرفته در صدر جدول را محصولات اپل تشکیل می‌دهند. درواقع جایگاه اول تا سوم به آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون SE مدل ۲۰۲۰ تعلق گرفته است و در جایگاه چهارم نیز گلکسی نوت ۲۰ اولترا مدل ۵G سامسونگ به چشم می‌خورد.

اپل علاوه بر جایگاه اول تا سوم، جایگاه پنجم و ششم پرفروش‌ترین گوشی‌های هفته اول سپتامبر را نیز دراختیار دارد. دو گوشی اپل آیفون ایکس آر و آیفون ۱۱ پرو در جایگاه پنجم و ششم قرار گرفته‌اند. در جایگاه هفتم ال‌جی استایلو ۶ قرار دارد و جایگاه هشتم و نهم نیز به دو گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ مدل ۵G و گلکسی اس ۲۰ مدل ۵G تعلق گرفته است.

در جایگاه دهم اما محصولی میان‌رده از ال‌جی به‌نام ال‌جی K51 به چشم می‌خورد. آمار ارائه شده نکات بسیار جالبی را از وضعیت بازار ایالات متحده به‌همراه دارد. درواقع برخلاف بازارهای دیگر دنیا که محصولات چینی در میان پرفروش‌ترین‌ها قرار می‌گیرند خبری از گوشی‌های هوشمند شرکت‌های چینی در میان ۱۰ تلفن هوشمند پرفروش در بازار ایالات متحده به چشم نمی‌خورد.

فهرست ۱۰ گوشی پرفروش ایالات متحده (هفته اول سپتامبر)
رتبه نام گوشی‌های هوشمند
۱ Apple iPhone 11
۲ Apple iPhone Pro Max
۳ Apple iPhone SE 2020
۴ Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
۵ Apple iPhone XR
۶ Apple iPhone 11 Pro
۷ LG Stylo 6
۸ Samsung Galaxy Note 20 5G
۹ Samsung Galaxy S20 5G
‍۱۰ LG K51

 

 

اپل به‌عنوان یکی از برترین شرکت‌های آمریکایی، نبض بازار گوشی‌های هوشمند ایالات متحده را در دست دارد و تنها رقبای آن، شرکت‌های کره‌ای ال‌جی و سامسونگ محسوب می‌شوند. انتظار می‌رود طی هفته‌های آینده با ورود محصولات جدید در بازار ایالات متحده شاهد تغییراتی باشیم که شاید یکی از این تغییرات، ورود گوشی هوشمند گلکسی اس ۲۰ FE به فهرست ۱۰ محصول پرفروش باشد.

در این بین در مورد محصولات ال‌جی جالب است بدانید که تقریبا بازار پایین‌رده و محصولات اقتصادی ایالات متحده را با دو گوشی ال ‌جی K51 و استایلو ۶ دراختیار دارد. برخلاف شرکتی مانند سامسونگ که بازار محصولات بالارده آمریکا را هدف قرار داده است؛ گویا ال‌جی سود را در حضور پر‌رنگ در بازار محصولات اقتصادی می‌بیند. اخیرا نیز شرکت کره‌ای محصولاتی از سری K معرفی کرده که انتظار می‌رود فروش قابل توجهی در بازار ایالات متحده داشته باشند.

منبع: زومیت