مقالات

سری آیفون 14 به گران‌ترین گوشی‌های اپل در تاریخ تبدیل می‌شود؟

IPHONE 14

هرچه به زمان معرفی نسل بعدی آیفون‌ها نزدیک‌تر می‌شویم، گزارش‌های بیشتری درباره آن‌ها منتشر می‌شود و حالا جدیدترین اطلاعات، قیمت آن‌ها را فاش می‌کند که در صورت صحت داشتن، سری آیفون ۱۴ گران‌ترین گوشی‌های اپل در تاریخ خواهد بود و بالاترین مدل این خانواده احتمالا قیمتی نزدیک به دو هزار دلار داشته باشد.

در سال‌های اخیر گوشی‌های اپل تقریبا ثابت باقی مانده و قیمت مدل‌های استاندارد از ۶۹۹ دلار و مدل‌های پرو از ۹۹۹ دلار شروع می‌شود. با این حال به نظر می‌رسد که اپل امسال می‌خواهد تغییری در سیستم قیمت‌گذاری‌اش ایجاد کند و قیمت آن‌ها را افزایش دهد.

قیمت احتمالی سری آیفون ۱۴

طبق گزارشی که وب‌سایت MacWorld منتشر کرده، با حذف نسخه مینی از نسل بعدی آیفون‌ها، ارزان‌‌ترین گوشی اپل قیمتی برابر ۷۹۹ دلار خواهد داشت. مدل مینی جای خودش را به نسخه مکس می‌دهد که ۱۰۰ دلار از مدل استاندارد گران‌تر خواهد بود.

قیمت پایه احتمالی نسخه‌های مختلف سری آیفون ۱۴ به شرح زیر است:

  • آیفون ۱۴: ۷۹۹ دلار
  • آیفون ۱۴ مکس: ۸۹۹ دلار
  • آیفون ۱۴ پرو: ۱۰۹۹ دلار
  • آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۱۹۹ دلار

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، اپل قیمت مدل‌های پرو را ۱۰۰ دلار افزایش می‌دهد که ظاهرا دلیل این موضوع افزایش هزینه‌های تولید و همچنین ایجاد تمایز بیشتر میان مدل‌های استاندارد و پرو است.

قیمت آیفون 14

اگر شایعات حقیقت داشته باشند، شاید امسال اپل از نسخه ۲ ترابایتی آیفون هم رونمایی کند که در این صورت، آیفون ۱۴ پرو مکس با این میزان حافظه داخلی قیمتی برابر دو هزار دلار خواهد داشت.

طبق گزارش‌ها، اپل می‌خواهد امسال برای اولین بار از تراشه‌های متنوع در مدل‌های مختلف آیفون‌ها استفاده کند. بنابراین مدل‌های پرو احتمالا به تراشه A16 پرو و نسخه‌های استاندارد به A16 مجهز می‌شوند که احتمالا همان A15 با بهبودهای جزئی باشد. علاوه بر این، احتمالا کوپرتینویی‌ها برای آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به سراغ دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی هم می‌روند.

در نهایت باید منتظر ماند و دید اپل واقعا تصمیم به چنین افزایش قیمتی می‌گیرد یا نه و اینکه کاربران چه واکنشی به این موضوع نشان می‌دهند.

منبع: دیجیاتو