اخبار

iFixit نتایج کالبدشکافی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو را منتشر کرد

iphone 12 ifixit test

روز گذشته iFixit به بررسی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو پرداخت تا متوجه شویم گوشی‌های اپل امسال چه تفاوت‌ها و چه شباهت‌هایی دارند.

 

بعد از تست‌ مقاومت صفحه‌نمایش حالا نوبت به کالبدشکافی آیفون‌های امسال رسیده است. روز گذشته ifixit طی استریمی بلندمدت، به بررسی موشکافانه‌ی آیفون ۱۲ و ۱۲ پرومکس پرداخت. بررسی‌های انجام‌شده حاکی از شباهت بسیار زیاد دو محصول جدید اپل به یکدیگر است. آیفون‌های امسال نه‌تنها ازلحاظ ظاهری به هم شبیه هستند، بلکه سخت‌افزار و قطعات داخلی آن‌ها نیز بسیار به ‌هم نزدیک است؛ طوری که نمایشگر و باتری ۱۰٫۷۸ وات ساعتی آن‌ها را می‌توان با یکدیگر تعویض کرد.

 

در ادامه ifixit به سراغ اشعه‌ی ‌ایکس برای تصویربرداری از اجزاء داخلی آیفون می‌رود و با اینکار محل قرارگیری آهن‌رُبای شارژر، مگ‌سیف را مشخص می‌کند، همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که آیفون ۱۲ پرو در این عکس، دارای حاشیه‌های پرنگ‌تری است که دلیل آن‌، فولاد ضد زنگی است که در فریم مدل پرو به کار رفته.

 

یکی از تفاوت‌های آیفون ۱۲ با مدل پرو، ساختار دوربین آن است؛ درحالی‌که آیفون ۱۲ پرو به حسگر لایدار و لنز تله فوتو مجهز شده است، در مدل معمولی از این حسگر و لنز خبری نیست.

 

fix iphone 12 battery

iFixit iphone 12 iFixit iphone 12iFixit iphone 12 proiFixit iphone 12 and 12 pro

ifixit در بخش تعمیرپذیری، به هر دو گوشی امتیاز نسبتا خوب ۶ از ۱۰ داده است و به این نکته اشاره می‌کند که در هر دو مدل، تعدادی زیادی پیچ مورد استفاده قرار گرفته که از به‌کارگیری چسب بهتر است:

 

جدا کردن و جایگزینی اسپیکر بسیار ساده تر از سال‌های گذشته است؛ زیرا دیگر نیازی به استفاده مجدد از چسب نیست که باعث کثیف‌کاری می‌شد. ازآنجاکه ابتدا اسپیکر برای تعویض باتری باید برداشته شود، طراحی متفکرانه و پیروزی بزرگی در تعمیرپذیری به حساب می‌آید.

iFixit iphone 12

iFixit iphone 12iFixit iphone 12iFixit iphone 12iFixit iphone 12

به گفته‌ی iFixit، نمایشگر و باتری هر دو گوشی، بسیار شبیه هستند؛ به‌طوری که می‌توان آن‌ها را با هم تعویض کرد

 

آیفون‌های ۱۲ امسال از استاندارد مقاومت ۳۰ دقیقه‌ای در عمق ۲ متری به مقاومت ۳۰ دقیقه‌ای در عمق ۶ متری ارتقا یافته‌اند. به گفته‌ی کارشناس iFixit، ارتقای سطح مقاومت در برابر آب می‌تواند تعمیر بعضی از قطعات را دشوار کند؛ اما از طرفی، دستگاه را در برابر نفوذ آب مقاوم می‌کند؛ بدین ترتیب قطعات گوشی آسیب‌پذیری کمتری نسبت به نفوذ آب خواهند داشت.

iFixit iphone 12

iFixit iphone 12iFixit iphone 12iFixit iphone 12iFixit iphone 12

به ‌نظر کارشناس ifixit شیشه‌ی پشتی و جلویی می‌توانند اصلی‌ترین نقاط ضعف آیفون‌های امسال باشند و هزینه‌ی زیادی برای تعمیر خواهند داشت.

منبع: زومیت