اخبار

نوا 7 SE هواوی با تراشه دایمنسیتی 800U مجددا به بازار عرضه می‌شود

nova

هواوی گویا در نظر دارد با اتمام موجودی کرین ۸۲۰ ۵G، گوشی هوشمند نوا ۷ SE 5G را همراه‌با تراشه دایمنسیتی ۸۰۰U بار دیگر روانه بازار کند.

هر گوشی هوشمند یا تبلت قبل از ورود به بازار چین باید از سازمان رگولاتوری این کشور با نام اختصاری TENAA مجوز دریافت کند. حال، گزارشی نشان می‌دهد محصول جدیدی از هواوی با شماره مدل CND-AN00 توانسته از سازمان TENAA مجوز لازم برای عرضه در بازار چین را دریافت کند. درحالی‌که مشخص نیست شماره مدل ذکرشده منتسب به کدامیک از محصولات هواوی است، اما افشاگری در حساب ویبوی خود اعلام کرده که شماره مدل درواقع مدلی از نوا ۷ SE است که اکنون با تراشه‌ای جدید دوباره به بازار عرضه می‌شود.

 

با مقایسه‌ی سخت‌افزار مدل ۵G نوا ۷ SE با محصول ناشناس در وب‌سایت رسمی سازمان TENAA ادعای افشاگران تأیید می‌شود. هردو محصول از مشخصات سخت‌افزاری یکسانی ازجمله ظرفیت باتری، ابعاد و موارد دیگر برخوردار هستند؛ البته با این تفاوت که به‌جای کرین ۸۲۰ ۵G موجود در نوا ۷ SE از تراشه‌‌ی دایمنسیتی ۸۰۰U استفاده شده است.

 

ظاهرا مدل به‌روزشده‌ی نوا ۷ SE ارزان‌تر از مدل پیشین خواهد بود؛ زیرا هزینه‌ی استفاده از تراشه‌ی دایمنسیتی ۸۰۰U نسبت به کرین ۸۲۰ ۵G کمتر است. برای درک بهتر به تفاوت پردازنده‌ها اشاره می‌شود. پردازنده‌ی کرین ۸۲۰ ۵G از ۴ هسته‌ی Cortex – A76 با فرکانس ۲٫۲ گیگاهرتز و ۴ هسته‌ی A55 با فرکانس ۱٫۸۴ گیگاهرتز بهره می‌برد؛ اما پردازنده‌ی دایمنسیتی ۸۰۰U دارای دو هسته‌ی Cortex – A76 و شش هسته‌ی A55 است.