اخبار

هواوی امکان شارژ از راه دور گوشی را فراهم می‌کند

hwchargerleaser

هواوی پتنتی جدید ثبت کرده که شامل راهکاری برای شارژ کردن دستگاه‌هایی مثل گوشی به‌صورت از راه دور است. در این راهکار از پرتوهای لیزر برای شارژ کردن دستگاه‌ها استفاده می‌شود.
سال‌ها است شرکت‌های فعال در صنعت تولید گوشی می‌گویند آینده‌ای که برای این صنعت تصور می‌کنند، با فناوری شارژ بی‌سیم واقعی گره خورده و روزی فرا می‌رسد که تمامی گوشی‌های هوشمند به‌شکل کاملا بی‌سیم شارژ می‌شوند. منظور از کاملا بی‌سیم، این است که نه‌تنها شارژرهای سیمی به‌پایان راه می‌رسند، بلکه حتی نیازی نیست گوشی را روی پد شارژ بی‌سیم قرار دهید. بعضی از شرکت‌ها در این حوزه ورود کرده‌اند و توانسته‌اند با استفاده از امواج رادیویی، باتری گوشی را شارژ کنند. هواوی نیز هفته‌ی گذشته به جمع شرکت‌هایی که می‌خواهند امکان شارژ کاملا بی‌سیم را فراهم کنند پیوست. این شرکت چینی پتنت جدیدی با محوریت شارژ بی‌سیم ثبت کرده است.

پتنت جدید هواوی راهکاری ارائه می‌دهد که با اتکا بر آن می‌توان باتری گوشی‌های هوشمند را ازطریق پرتوهای لیزر شارژ کرد. شرکت چینی می‌گوید این فناوری به چند کاربر امکان می‌دهد دستگاه‌هایشان را به‌صورت هم‌زمان شارژ کنند. درواقع کاربران باید دستگاهی سازگار با فناوری لیزر داشته باشند تا ماژول شارژری که درون اتاق قرار دارد، دستگاه آن‌ها را از راه دور شارژ کند.

هواوی می‌گوید از فناوری موردبحث می‌توان برای شارژ دستگاه‌های مختلف – از گوشی‌های هوشمند گرفته تا پهپادها – که در فاصله‌ی متوسط یا دور هستند، استفاده کرد. ازلحاظ تئوری، فناوری جدید هواوی شما را قادر می‌سازد بدون اینکه به آداپتور شارژ نیاز داشته باشید، دستگاه خود را همواره شارژشده نگه دارید. البته نگرانی مهمی در این رابطه مطرح می‌شود و آن عمر باتری است. درصورتی‌که باتری به‌صورت ۲۴ ساعته شارژ نگه داشته شود، قطعا به‌مرور زمان توانایی شارژدهی‌اش کاهش پیدا خواهد کرد.

راهکار جدید هواوی که متکی‌بر پرتورهای لیزر است از سیستم‌های مختلفی استفاده می‌کند تا مشکلی برای کاربر پیش نیاید. برای مثال یکی از سیستم‌های فناوری جدید هواوی می‌تواند چشم کاربر را تشخیص دهد تا درصورتی‌که چشم در مسیر پرتوهای لیزر بود، پرتوها قطع شوند و به چشم کاربر آسیب نرسد. این قابلیت نه‌تنها برای چشم انسان بلکه برای چشم حیوانات هم کار می‌کند.

نماینده‌ی هواوی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ی Android Authority اعلام کرد دستگاه‌هایی که به‌دنبال استفاده از فناوری شارژ لیزری هستند، باید نوعی حسگر ویژه داشته باشند. این نماینده می‌گوید حسگر گیرنده را در گوشی‌های هوشمند همچون یک سلول خورشیدی مینیاتوری تصور کنید؛ این گفته‌ی او ذهن ما را به سمت محصولاتی همچون ماشین‌حساب‌های خورشیدی برد.

هواوی در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود اعلام کرد تاکنون نتوانسته حداکثر سرعت شارژ یا حداکثر تعداد دستگاه‌هایی که می‌توان ازطریق فناوری شارژ لیزری به‌صورت هم‌زمان شارژشان کرد، مشخص کند. به‌بیانی دیگر، احتمالا هنوز فاصله‌ی نسبتا زیادی تا روی کار آمدن فناوری جدید هواوی داریم. هواوی فعلا باید به‌شکلی دقیق روی فناوری کار کند و نقص‌هایش را از بین ببرد تا درصورتی‌که مشکلی وجود نداشت، آن را به‌صورت عمومی دردسترس قرار دهد. در چه زمانی می‌توانیم انتظار آغازبه‌کار این فناوری را داشته باشیم؟ رسانه‌ی Android Authority به‌نقل از هواوی می‌نویسد فناوری موردبحث در گوشی‌های هوشمندی که دو تا سه نسل از نسل کنونی فاصله دارند، حضور پیدا می‌کند.

بنابراین برخلاف آنچه که در لحظه‌ی اول تصور کردیم، فاصله‌ی باقی‌مانده تا روی کار آمدن فناوری شارژ لیزری هواوی چندان هم زیاد نیست. اگر هواوی بتواند محدودیت‌های فنی را بردارد و کاربرد شارژ لیزری را بیشتر کند، قطعا این فناوری می‌تواند به‌عنوان قابلیتی بسیار مهم در گوشی‌های هواوی شناخته شود و توجه افراد زیادی را به آن‌ها جلب کند.
منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *