مقالات

نحوه ریست فکتوری گوشی‌های سری آیفون ۱۳

نحوه ریست فکتوری گوشی‌های سری آیفون ۱۳

مراحل ریست فکتوری گوشی هوشمند آیفون ۱۳ را به همراه مواردی که باید بدانید در این گزارش بخوانید.

نحوه ریست فکتوری گوشی‌های سری آیفون ۱۳

اگر قصد دارید گوشی آیفون ۱۳ خود را به کسی هدیه بدهید یا بفروشید، ابتدا باید اطلاعات شخصی و اطلاعات حساب خود را به طور کامل از آن پاک کنید. این کار بازنشانی کارخانه‌ای نامیده می‌شود و انجام آن در گوشی‌های آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس آسان است که در ادامه به چگونگی آن می‌پردازیم.

تهیه نسخه پشتیبان قبل از ریست فکتوری گوشی

وقتی می‌خواهید گوشی را به تنظیمات کارخانه بازگردانید، بهتر است از داشتن یک نسخه پشتیبان مطمئن شوید. برای این کار، می‌توانید از Finder یا iTunes یا iCloud استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از Quick Start، اطلاعات آیفون ۱۳ خود را مستقیماً به دستگاه جدید منتقل کنید.

مطمئن شوید که Find My iPhone غیرفعال باشد. اگر می‌خواهید آیفون ۱۳ خود را به مالک جدیدی تحویل دهید، باید Find My iPhone را نیز غیرفعال کنید.

نحوه ریست فکتوری گوشی‌های سری آیفون ۱۳

چگونه آیفون ۱۳ را ریست فکتوری کنیم؟

برای پاک کردن تمام محتوای آیفون ۱۳ و بازنشانی به تنظیمات کارخانه، ابتدا برنامه تنظیمات را باز کنید. سپس در تنظیمات، “General” را انتخاب کنید. به پایین اسکرول کنید و Transfer یا Reset iPhone را انتخاب کنید. در تنظیمات انتقال یا بازنشانی، روی پاک کردن همه محتوا‌ها و تنظیمات ضربه بزنید.

هشدار: قبل از انجام این کار مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از آیفون ۱۳ خود دارید. شما در شرف حذف دائمی همه داده‌ها از جمله عکس ها، ویدیوها، ایمیل ها، پیام ها، برنامه‌ها و موارد دیگر، از تلفن خود قرار دارید!

در صفحه بعد، با کلیک بر روی Continue انجام این کار را تایید کنید. در صورت لزوم، رمز عبور دستگاه یا رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید. اکنون فرآیند بازنشانی شروع می‌شود و دستگاه شما به حالت کارخانه باز می‌گردد. پس از اتمام، یک صفحه خوش آمد خواهید دید که به شما امکان می‌دهد دستگاه را از ابتدا راه اندازی کنید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *