اخبار

سامسونگ در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲ میلیون گوشی تاشو فروخته است

samsung galaxy z flip

آمارها نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۰ شرکت‌های سازنده توانسته‌اند در مجموع ۲٫۸ میلیون دستگاه، گوشی تاشو روانه‌ی بازار کنند.

شرکت‌های سازنده‌ی گوشی هوشمند به‌دنبال عرضه‌ی محصولات با طراحی متفاوت هستند. از تبلت‌های بزرگی که قابلیت بدل‌شدن به گوشی هوشمند دارند تا دستگاه‌هایی شبیه کتاب با دو نمایشگر؛ طی سه سال اخیر شاهد عرضه‌ی محصولاتی با طراحی‌ متفاوت و در بیشتر مواقع غیرکاربردی بودیم. شرکت‌های مطرح سعی دارند از حداکثر ظرفیت‌های نمایشگرهای انعطاف‌پذیر استفاده کرده و محصولی کاربردی و جذاب عرضه کنند.

از بین تمام شرکت‌هایی که در زمینه‌ی تولید دستگاه‌های تاشدنی فعال هستند، سامسونگ فعال‌ترین و موفق‌ترینِ آن‌ها به‌شمار می‌آید. براساس گزارش جدیدی از مؤسسه‌ی CounterPoint، از مجموع ۲٫۸ میلیون گوشی هوشمند تاشدنی فروخته‌شده در سال ۲۰۲۰، سهم کره‌ای‌ها بالغ‌بر ۷۳ درصد بوده است.

ازآنجاکه موتورولا و هواوی تنها شرکت‌های دیگری هستند که در سال ۲۰۲۰ دستگاه‌های تاشدنی روانه‌ی بازار کرده‌اند، حکم‌رانی سامسونگ بر این حوزه چندان مایه‌ی تعجب نیست. کره‌ای‌ها در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲ میلیون گوشی تاشو فروخته‌اند که درمقایسه‌با فروش ۵۰۰ هزار دستگاه گلکسی فولد در سال ۲۰۱۹ پیشرفت چشم‌گیری محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۲۰ شرکت کره‌ای موفق به عرضه محصولاتی ازجمله گلکسی زد فلیپ، گلکسی زد فلیپ مدل ۵G و گلکسی زد فولد ۲ شد و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ نیز عرضه‌ی محصولات جدید از سری گلکسی زد ادامه یابد. حتی برخی از منابع معتقد هستند که امکان ادغام دو سری گلکسی نوت و گلکسی زد نیز وجود دارد؛ البته رسانه‌های مطرح کره جنوبی می‌گویند ادغام دو سری یادشده به سال ۲۰۲۲ موکول شده است.

درحالی‌که گلکسی زد فلیپ توانست درمقایسه‌با موتورولا ریزر از جنبه‌های مختلف طراحی ظاهری و توانمندی سخت‌افزاری به مراتب بهتر ظاهر شود؛ اما برگ برنده‌ی سامسونگ، گلکسی زد فولد ۲ بود. درواقع گلکسی زد فولد ۲ توانست در میان بهترین گوشی‌های هوشمند اندرویدی سال ۲۰۲۰ قرار بگیرد.

نبود رقبای جدی یکی از دلایل حکم‌رانی سامسونگ بر بازار گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۰ بود؛ اما انتظار می‌رود با ورود شرکت‌هایی ازجمله شیائومی، اوپو و حتی اپل به بازار گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۱ شرایط را برای شرکت کره‌ای تغییر دهد. طی هفته‌های گذشته، گزارش‌هایی به چشم می‌خورد که وجود آیفون تاشو را تأیید می‌کنند؛ اما مشخص نیست که آیا اپل برای ورود به بازار گوشی‌های تاشو آماده شده است یا عرضه‌ی مدلی از آیفون با صفحه‌نمایش تاشو را به سال ۲۰۲۲ موکول خواهد کرد.

منبع: زومیت