مقالات, اخبار

ویژگی‌های افشا شده از اندروید ۱۳

ویژگی‌های افشا شده از اندروید ۱۳

ویژگی‌های افشا شده از اندروید ۱۳

به تازگی اطلاعاتی از اندروید ۱۳ افشا شده که ویژگی‌های جدید و تغییرات جزئی این سیستم عامل را نشان می‌دهد.

اندروید ۱۲ در حال حاضر در مرحله بتا است، زیرا هدف آن بهینه سازی تجربه کاربری برای دستگاه‌هایی با اندازه بزرگتر مانند تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو است. در اولین اطلاعات لو رفته از اندروید ۱۳ تریماسو، تصاویری از نسخه اولیه اندروید ۱۳ را افشا شده است. وبسایت منتشر کننده این تصاویر نیز مدعی شده که نسبت به این تصاویر گرفته شده از رابط کاربری اندروید ۱۳ اطمینان زیادی دارد.

امکانات احتمالی که در اندروید ۱۳ شاهد خواهیم بود

اولین ویژگی که برای این سیستم عامل در نظر گرفته شده با نام “Panlingual” شناخته می‌شود و به این معنی است که به جای تنظیم یک زبان برای اعمال روی همه برنامه‌ها و منوها، کاربران می‌توانند یک زبان مشخص را برای رابط کاربری و منو‌ها تنظیم کنند، اما سپس در هر برنامه زبان دیگری را می‌توانند انتخاب کنند. این ویژگی به کاربرانی که به چند زبان مسلط هستند گزینه‌های بیشتری را ارائه می‌دهد که در منوی «زبان‌ها و ورودی» و یا قسمت «App Info» در دسترس است.

ویژگی‌های افشا شده از اندروید ۱۳

شواهدی در اندروید ۱۳ وجود دارد که نشان می‌دهد اعلان‌ها می‌توانند در آینده به یک ویژگی انتخاب شونده تبدیل شوند. این بدان معناست که برنامه‌ها دیگر نمی‌توانند بدون رضایت کاربران از طریق نوار اعلانات، هرزنامه ارسال کند. اعلانات به عنوان مجوزی فهرست شده است که می‌توان آن را رد کرد یا پذیرفت. حتی می‌توان پس از مدتی این مجوز را لغو کرد.

به‌طور پیش‌فرض هر برنامه‌ای که در اندروید نصب شده باشد، اعلان‌ها را هر طور که بخواهد ارائه می‌کند. اگرچه تنظیمات اعلان برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد، اما همه کاربران از آن‌ها آگاه نیستند. اما اگر کاربری برنامه Taco Bell را نصب کند، اندروید ۱۳ ممکن است از کاربر بپرسد که آیا می‌خواهد هشدار‌های این برنامه را دریافت کند یا خیر.

یک طرح جدید برای ساعت در صفحه قفل نیز وجود دارد. در اندروید ۱۲، ساعت به طرح «دو خطی» تغییر کرد که با ظاهر شدن اعلان به یک خط تغییر می‌کند. با اندروید ۱۳، می‌توانید طرح ساعت دو خطی را به طور کلی غیرفعال کنید.

ویژگی‌های افشا شده از اندروید ۱۳

به خاطر داشته باشید که این ویژگی‌ها مربوط به نسخه‌های اولیه اندروید ۱۳ هستند و لیست نهایی ویژگی‌ها ممکن است حتی قبل از شروع عرضه محدود برای توسعه‌دهندگان تغییر کند. عرضه این سیستم عامل برای توسعه دهندگان در رویداد سالیانه «گوگل آی/او» انجام می‌شود که در ماه می‌برگزار خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان