اخبار

۵ مشکل سیستم عامل iOS که اپل باید در سال ۲۰۲۱ برطرف کند

ios14

سیستم عامل iOS محبوبیت بالایی در میان کاربران دارد و اپل با انتشار هر نسخه در کنار ارائه ویژگی‌های جدید، باگ‌های آن را هم رفع می‌کند. با این وجود این سیستم عامل همچنان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند که باید امسال برطرف شوند.

اپل سالانه بروزرسانی‌های زیادی برای سیستم عامل موبایل خود منتشر می‌کند و اخیرا iOS 14 به عنوان یک آپدیت بزرگ در اختیار کاربران قرار گرفته. با توجه به روند این کمپانی در سال‌های گذشته، ظاهرا اپل بجای رفع برخی مشکلات سیستم عامل خود، بیشتر روی افزودن ویژگی‌های جدید تمرکز کرده. در سیستم عامل iOS پنج باگ و مشکل وجود دارد که اپل می‌تواند آن‌ها را در سال جاری میلادی برطرف کند.

مشکلات ایردراپ

ایردراپ برای انتقال فایل‌ها بصورت بی‌سیم میان محصولات اپل کارایی دارد و عملکرد بالایی از خود نشان می‌دهد، البته تا زمانی که کار می‌کند. اگر عملکرد این قابلیت مختل شود، نمی‌توانید به راحتی مشکل آن را برطرف کنید و در نهایت مجبور می‌شوید تمام مراحل را دوباره و از ابتدا انجام دهید.

عدم اعتماد کامل به ایردراپ می‌تواند برای کاربران دردساز شود و نمی‌توان با آرامش خاطر از آن استفاده کرد.

بی‌صدا کردن اپ‌ها

برخی از برنامه‌ها بیش از اندازه سروصدا ایجاد می‌کنند و مزاحم کاربران می‌شوند. این موضوع می‌تواند مربوط به طراحی آن‌ها یا تبلیغات باشد. برای مثال اگر در حال گوش دادن به موسیقی باشید و به چنین برنامه‌هایی سر بزنید، آهنگ قطع می‌شود و باید صدای این اپ را گوش کنید. بنابراین اپل باید قابلیت بی‌صدا کردن برخی اپ‌ها را برای کاربران فراهم کند.

اپ تنظیمات

اپل در نسخه‌های اخیر iOS گزینه‌های زیادی به تنظیمات این سیستم عامل اضافه کرده تا حکم کنترل پنل ویندوز را داشته باشد. در ابتدا تنظیمات iOS میزبان تنظیمات مهم بود و امکان استفاده راحت از آن وجود داشت، اما حالا گزینه‌های زیادی در آن به چشم می‌خورد و بیش از اندازه شلوغ شده. اپل باید در نسخه جدید تغییراتی در تنظیمات اعمال کند.

حذف تبلیغات از اپ استور

«سرچ اد» یک رویکرد مرسوم در فروشگاه‌های نرم‌افزاری است. زمانی که یک برنامه را در اپ استور جستجو می‌کنید، یک اپ دیگر در بالای آن قرار می‌گیرد که دلیلش، پرداخت هزینه به اپل برای قرارگیری در این منطقه است. این رویکرد شاید مرسوم باشد اما واقعیت این است که به هیچ وجه یک فرآیند کاربرپسند نیست و بیشتر به تجربه کاربری آسیب می‌زند. به همین دلیل است که استفاده از چنین شیوه‌ای از سوی شرکتی مانند اپل، که همیشه می‌گوید تجربه کاربری در مرکز توجه‌اش است، جای تعجب دارد. اپل می‌تواند برخلاف کمپانی‌های دیگر که از این راه درآمدزایی می‌کنند، چنین کاری را متوقف کند.

تنظیمات بیشتر برای اپ‌ها

در iOS نمی‌توانید به راحتی متوجه شوید که از کدام برنامه‌ها استفاده نمی‌کنید که نتیجه آن، باقی ماندن انبوهی از برنامه‌های ناکارآمد در دستگاه است. اپل می‌تواند در این موضوع تغییراتی ایجاد کند و برای مثال دو دسته مختلف شامل اپ‌هایی که برای مدت طولانی بروزرسانی دریافت نکرده‌اند و برنامه‌هایی که برای چندین ماه مانند ۳/۶/۱۲ ماه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، درنظر بگیرد.

باید منتظر ماند و دید اپل در ادامه سال جاری میلادی کدام مشکلات سیستم عامل iOS را برطرف می‌کند.

 

منبع: digiato