مقالات

اطلاعات پتنت جدید اپل ایده این شرکت برای طراحی دسته بازی را فاش می‌کند

apple controler

پتنت جدیدی از اپل کشف شده که ایده‌های این شرکت برای خلق کنترلرهای بازی‌ انحصاری آن را به نمایش می‌گذارد.

امروز پتنت جدیدی از اپل کشف شد که طراحی کنترلرهای بازی‌ای را که در ذهن دارد، نشان می‌دهد. در پتنت منتشرشده طراحی‌های مختلفی هستند که ایده‌های متفاوتی را به نمایش می‌گذارند و هر کدام کارایی‌های خاصی دارند.

به گزارش patentlyapple، اولین گروه که در تصاویر ۶A، ۶B، ۶F، ۶J دیده می‌شوند به دسته‌های کنترل قابل اتصال به آیفون و آیپد مربوط می‌شوند. در گروه دوم شاهد طراحی‌ای هستیم که کنترلر به‌عنوان بخشی جداگانه درمقابل نمایشگر آیفون قرار می‌گیرد. در واقع این بخش می‌تواند نمایشگر ثانویه کامل یا جزئی باشد که حتی توانایی نشان دادن پیام‌هایی در مورد بازی به کاربران را دارد. برای مثال، اگر کاراکتر بازی شما از نظر سلامتی ضعیف شده باشد یا کاربر پیامک، ایمیل و تماسی دریافت کند، اعلان آن در نمایشگر ثانویه به نمایش در می‌آید. همچنین می‌توان از آن برای پذیرش سایر بازیکنانی که مایل به پیوستن به بازی‌های چند نفره هستند استفاده کرد.

صفحه اول پتنت کنترلر ثبت شده توسط اپل

صفحه دوم پتنت کنترلر ثبت شده توسط اپل

سومین سبک کنترلر بازی اپل که در زیر دیده می‌شود، طراحی سنتی‌تری دارد. البته به خاطر داشته باشید که این پتنت مختص طراحی نیست، بنابراین احتمالاً شکل نهایی متفاوت خواهد بود. پتنت مذکور تنها شامل کانپست‌های کلی می‌شود که تغییراتی در آن‌ها ایجاد شده تا ایده‌‌ی اصلی واضح شود.

به‌عنوان مثال، این کنترلر با Apple TV کار می‌کند. همراه با آن کنترل سوئیچ کشویی ارائه می‌شود که به کاربر امکان می‌دهد حالت آن را بین بازی، تلفن و پیام‌رسانی تغییر دهد.

صفحه سوم پتنت کنترلر ثبت شده توسط اپل

در پتنت مذکور، اپل در شکل ۱۲E اشاره می‌کند که رابط کاربری نمایشگر برای بازی است. اما در شکل ۱۴J، رابط کاربری نمایشگر نشان‌ داده‌‌شده برای نمایش «اپلیکیشنی» غیر از بازی استفاده می‌شود که از آن‌ها می‌توان به ایمیل، FaceTime و… اشاره کرد. در شکل ۱۴K می‌توان تقسیم شدن نمایشگر برای نمایش دو اپلیکیشن کنار هم را مشاهده کنیم.

فایل PDF پتنت ۲۶۶ صفحه‌ای اپل می‌تواند جزئیات بسیار بیشتری را دراختیار افراد کنجکاو قرار دهد. پرونده‌ی یورو اپل در ۳۱ مارس ۲۰۲۲ با شماره WO2022067344 عمومی شد.

با توجه به اطلاعاتی که اخیراً درباره‌ی دسته‌های بازی اپل منتشر شده، به نظر می‌رسد این پروژه‌ی لوازم جانبی عظیمی برای اپل است. اینکه آیا اپل مجوز پتنت خود را به توسعه‌دهندگان شخص ثالث می‌دهد یا آن را به‌عنوان لوازم جانبی با برند اپل معرفی می‌کند، درحال‌حاضر مشخص نیست. بااین‌حال، پیچیدگی برخی از ویژگی‌ها، نشان می‌دهد که اپل به احتمال زیاد می‌خواهد در آینده کنترل دقیقی روی قابلیت‌ها و گزینه‌های نرم‌افزاری محصولات جدید خود داشته باشد. البته مطمئناً زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

در نهایت باید اشاره کرد با توجه به اینکه تنها پتنت‌هایی در این زمینه توسط اپل به ثبت رسیده‌اند، زمان عرضه چنین محصولی در بازار فعلاً مشخص نیست.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *