اخبار

شارژر مگ سیف ممکن است رد خود را روی قاب گوشی به‌جا بگذارد

iphone12 mac safe

به گفته اپل شارژر مگ سیف ممکن است رد خود را روی قاب گوشی به‌جا بگذارد، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو با استفاده از آهن‌ربای دایره‌ای‌شکل تعبیه‌شده‌ی درونشان می‌توانند از لوازم جانبی جدید اپل با برند مگ سیف (MagSafe) استفاده کنند.

طبق روال معمول، اپل مقاله‌های پشتیبانی وب‌سایت خود را با اطلاعات مربوط به محصولات جدید به‌روزرسانی کرده است و به‌لطف آن، اکنون می‌دانیم شارژر مگ‌سیف می‌تواند ردّ خود را روی کیس‌های چرمی باقی ‌بگذارد. اپل امروز مقاله‌ی جدیدی در وب‌سایت خود به شارژر مگ‌سیف (MagSafe) اختصاص و توصیه‌هایی برای استفاده‌ی صحیح از لوازم جانبی جدید ارائه داده است.

best iphone 12 magsafe accessories1

اپل توضیح می‌دهد که شارژر MagSafe درواقع به آداپتور ۲۰ واتی USB-C نیاز ندارد؛ بلکه می‌توان با آداپتور حداقل ۱۲ وات نیز کار کند که در این صورت، انرژی کامل را به گوشی نمی‌رساند. به زبان ساده‌تر، استفاده از آداپتور ضعیف‌تر و پایین‌تر از ۲۰ وات باعث می‌شود آیفونتان دیرتر شارژ شود. شارژ‌های القایی و به‌اصطلاح پد‌های وایرلس درمقایسه‌با آداپتور‌های معمولی انرژی کمتری به گوشی منتقل می‌کنند و درنتیجه، دیر‌تر شارژ خواهند شد.

کاربرانی که می‌خواهند آیفون خود را با استفاده از مگ‌سیف با ظرفیت ۱۵ وات شارژ کنند، باید آداپتور ۲۰ واتی USB تایپ سی تهیه کنند. اپل به کاربران آیفون ۱۲ می‌گوید اشیائی مانند کارت‌های اعتباری و گذرنامه‌ها یا هر شیء دارای نوارهای مغناطیسی یا تراشه‌های RFID را باید از مگ‌سیف دور نگه دارید.

به‌گفته‌ی اپل، مگ‌سیف ممکن است با محصولاتی مثل کارت اعتباری و گذرنامه و هر شیء دارای تراشه RFID تداخل ایجاد کند

اپل تصریح کرد که شارژر مگ‌سیف از روی کیف‌پول چرمی جدید آیفون کار نمی‌کند؛ بنابراین قبل از شارژکردن آیفونتان، باید آن‌ها را جدا کنید. همچنین، یادداشت کوچکی در همان مقاله‌ی پشتیبانی وجود دارد که به کاربران درباره‌ی استفاده از شارژر مگ‌سیف همراه ‌با برخی محصولات هشدار می‌دهد.

به‌گفته‌ی اپل، شارژر مگ‌سیف می‌تواند ردّ دایره‌ای‌شکل خود را روی محصولات چرمی باقی بگذارد. برخی از کاربران همین اتفاق را روی قاب سیلیکونی نیز گزارش داده‌اند. در پست منتشرشده درباره‌ی مگ‌سیف در وب‌سایت اپل می‌خوانیم:

کارت‌های اعتباری، نشان‌های امنیتی، گذرنامه یا کلیدهای مهم را بین آیفون و شارژر مگ‌سیف خود قرار ندهید؛ زیرا این امر ممکن است به نوارهای مغناطیسی یا تراشه‌های RFID در آن‌ها آسیب برساند. اگر از هرکدام از این محصولات حساس استفاده می‌کنید، آن‌ها را قبل از شارژ جدا کنید یا مطمئن شوید بین سطح پشتی دستگاه و محل قرارگیری شارژ مگ‌سیف قرار نگرفته‌اند.

مگ‌سیف همانند سایر شارژرهای بی‌سیم ممکن است همراه‌با آیفون هنگام شارژ‌شدن کمی گرم شود. برای افزایش طول عمر باتری، اگر باتری بیش‌از‌حد گرم شود، نرم‌افزار وارد عمل می‌شود و ممکن است شارژ را تا ۸۰ درصد محدود کند. در آن صورت، آیفون یا شارژر مگ‌سیف گرم و شارژ آن بعد از مدتی طولانی‌تر می‌شود. درنهایت با کاهش دما، آیفون شما دوباره به حالت عادی برمی‌گردد و شارژ می‌شود. اگر هنگام شارژکردن با شارژر مگ‌سیف آیفون خود را در قابی چرمی نگه دارید، ممکن است مگ‌سیف در سطح پشتی قاب محافظ اثرهای دایره‌ای به‌جا بگذارد.

قیمت شارژر مگ‌سیف در فروشگاه اپل ۳۹ دلار و آداپتور برق ۲۰ وات نیز جداگانه با قیمت ۱۹ دلار فروخته می‌شود.

منبع: زومیت

نوشته های مشابه