اخبار

اپل تولید Homepod را متوقف می‌کند

homepod1

Homepod هم اکنون در فروشگاه آنلاین اپل در برخی از مناطق در دسترس نیست، اپل در حال حاضر برنامه‌ای برای جایگزینی Homepod اعلام نکرده است و هیچ شایعه‌ای برای جایگزینی آن وجود ندارد.

Homepod در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد، این محصول از نظر کیفیت صدا، به ویژه با توجه به اندازه آن، و امکان اتصال به Siri مورد توجه کاربران قرار گرفت، ولی با توجه به قیمت ۳۴۹ دلاری آن و محدودیت پخش موسیقی شخصی در دستگاه‌های دیگر به غیر از برنامه موزیک اپل، فروش خوبی را تجربه نکرد.

homepod

از آن به بعد اپل قیمت آن را به ۲۹۹ دلار کاهش داد و نرم افزار آن را نیز چند مرتبه بروزرسانی کرد، اما همچنان Homepod انتخاب بسیاری از کاربران اپل نبود و مصرف کنندگان علاقه‌ای به صرف ۲۹۹ دلار برای بلندگوی هوشمند نداشتند زیرا گزینه‌های ارزانتری در بازار وجود داشت.

homepod mini

سپس اپل  Homepod mini را با قیمت ۹۹ دلار طراحی و تولید کرد که به نسبت homepod استقبال بهتری از مدل مینی آن شد، گفته می شود که هوم‌پاد مینی دارای کیفیت صوتی قابل احترام و ویژه‌گی های گسترده‌تری نسبت به زمان معرفی آن داشت، دارد.

به نظر می‌رسد این یک نقشه راه مناسب پیش پای تولید کنندگان بلندگوهای هوشمند باشد زیرا کاربران قبل از کیفیت صدا به قیمت محصول اهمیت می‌دهند.

منبع: GSMARENA