اخبار, مقالات

اپل سیستم بررسی عکس سوء استفاده از کودکان را بر اساس کشور به کشور ارائه می کند. رئیس واتس اپ از حرکت انتقاد کرد

apple co

ویل کات کارت ، رئیس واتس اپ ، در توییتر خود انتقادات زیادی را علیه معماری جدید اپل مطرح کرد.

اپل روز جمعه اعلام کرد که بسته به قوانین محلی ، یک سیستم برای بررسی عکس های مربوط به سوءاستفاده از کودکان به صورت کشور به کشور ارائه می کند.

یک روز قبل ، اپل اعلام کرد که سیستمی را اجرا می کند که عکس ها را قبل از بارگذاری از iPhone در ایالات متحده در محل ذخیره سازی iCloud نمایش می دهد.

گروه های ایمنی کودکان، و شرکت هایی نظیر گوگل، مایکروسافت و فیس بوک از اپل به خاطر چنین اقدامی تمجید کردند.

اما بررسی عکس اپل بر روی آیفون خود نگرانی هایی را ایجاد کرد که این شرکت در حال بررسی دستگاه های کاربران به نحوی است که می تواند توسط دولتها مورد سوء استفاده قرار گیرد. بسیاری از شرکت های فناوری دیگر عکس ها را پس از بارگذاری در سرورها بررسی می کنند.

روز جمعه در یک نشست خبری رسانه ای ، اپل اعلام کرد که برنامه هایی برای توسعه این سرویس براساس قوانین هر کشوری که در آن فعالیت می کند، برنامه ریزی می کند.

این شرکت می گوید تفاوت های ظریفی در سیستم خود ، مانند “کوپن های ایمنی” که از iPhone به سرورهای اپل منتقل می شود و حاوی اطلاعات مفیدی نیست ، از اپل در برابر فشارهای دولت برای شناسایی مطالبی غیر از تصاویر کودک آزاری محافظت می کند.

اپل یک فرایند بازبینی انسانی دارد که به عنوان پشتیبان در برابر سوء استفاده دولت عمل می کند. در صورتی که این بررسی تصویری از کودک آزاری پیدا نکند ، این شرکت گزارشات مربوط به سیستم بررسی عکس خود را به مجریان قانون ارسال نخواهد کرد.

نهادهای نظارتی به طور فزاینده ای از شرکت های فناوری می خواهند که برای حذف محتوای غیرقانونی بیشتر تلاش کنند. در چند سال گذشته، مجریان قانون و سیاستمداران با آزار و اذیت مطالب مربوط به کودک آزاری ، رمزگشایی رمزگذاری قوی را محکوم کرده اند ، به نحوی که قبلاً به لزوم مهار تروریسم اشاره کرده بودند.

چند قانون حاصله ، از جمله در بریتانیا ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا شرکت های فناوری را مجبور به مخفی کاری علیه کاربران خود کند.

در حالی که استراتژی اپل ممکن است با نشان دادن ابتکار عمل دولت یا پیروی از دستورالعمل های پیش بینی شده در اروپا ، دخالت دولت ها را کم کند ، بسیاری از کارشناسان امنیتی می گویند این سیاست حریم خصوصی با نشان دادن تمایل خود برای دستیابی به تلفن های مشتری ، یک اشتباه بزرگ مرتکب می شود.

ریانا پففرکورن ، محقق تحقیقی در رصدخانه اینترنتی استنفورد می گوید: “ممکن است توجه تنظیم کنندگان ایالات متحده به این موضوع منحرف شده باشد ، اما تنظیم کننده ها را در سطح بین المللی جذب خواهد کرد تا با محتوای تروریستی و افراطی همین کار را انجام دهند.”

او گفت که دارندگان حق کپی رایت که دارای نفوذ سیاسی و نفوذ در هالیوود و جاهای دیگر، حتی می توانند استدلال کنند که حقوق دیجیتالی آنها باید به گونه ای متفاوت اجرا و تامین شود.

واتس اپ و فیس بوک ، بزرگترین سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده جهان ، نیز تحت فشار دولتهایی هستند که می خواهند آنچه مردم به اشتراک می گذارند را ببینند و بیم آن می رود که اکنون با اقدام اپل این فشارها افزایش یابند. ویل کات کارت ، رئیس واتس اپ ، روز جمعه در توئیتر خود انتقادات زیادی را نسبت به معماری جدید اپل مطرح کرد.

وی نوشت: “ما چندین دهه رایانه شخصی داشتیم و هیچ گاه دستور داده نشده است که محتوای خصوصی همه رایانه های رومیزی ، لپ تاپ ها یا تلفن ها را در سراسر جهان برای محتوای غیرقانونی اسکن کنیم.” “این نحوه عملکرد فناوری ساخته شده در کشورهای آزاد نیست.”

 

کارشناسان اپل استدلال کردند که آنها واقعاً وارد تلفن افراد نمی شوند زیرا داده های ارسال شده بر روی دستگاه های آن باید موانع متعددی را برطرف کند. به عنوان مثال ، مطالب ممنوعه توسط گروه های ناظر علامت گذاری می شوند و شناسه ها در سیستم عامل های اپل در سراسر جهان قرار می گیرند و دستکاری آنها را سخت تر می کند.

 

همانطور که رویترز سال گذشته گزارش داد ، این شرکت بر روی پروژه ایجاد پشتیبان گیری از iCloud به صورت رمزگذاری شده کار می کرد ، به این معنی که شرکت اپل نمی تواند نسخه های قابل خواندن آنها را به مجریان قانون تحویل دهد. اف بی آی به این پروژه اعتراض کرده است.

 

الکس استاموس ، بنیانگذار رصدخانه استنفورد ، گفت که اپل ممکن است زمینه را برای فعال کردن رمزگذاری در اواخر امسال آماده کند و از اقدامات این هفته برای جلوگیری از انتقادات پیش بینی شده نسبت به این تغییر استفاده کند.

 

اپل از اظهارنظر در مورد برنامه های آینده محصولات خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *