اخبار

عقب نشینی اپل از اسکن تصاویر گوشی‌های آیفون

TellTak 1400 06 13 13 12 SKH01
شرکت اپل در پی انتقادات شدید مدافعان حریم خصوصی، راه اندازی سیستم اسکن تصاویر آیفون کاربران برای رصد موارد سوءاستفاده از کودکان را به تاخیر انداخت.

 

به گزارش ایسنا، این غول فناوری آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد ماه گذشته برنامه ها برای قابلیتی را اعلام کردیم که هدف آن کمک به حفاظت از کودکان در برابر کودک آزارهایی بود که از ابزارهای ارتباطی برای یافتن و بهره برداری از آنها استفاده می کنند. بر اساس بازخوردهای مشتریان، گروههای مدنی، محققان و سایرین تصمیم گرفتیم زمان بیشتری را در ماههای آینده برای جمع آوری نظرات و بهبود بیشتر این سیستم پیش از راه اندازی آن صرف کنیم.

 

اپل سه ابزار جدید را برای کمک به ریشه کنی و متوقف کردن انتشار مطالب مربوط به سوءاستفاده از کودکان برنامه ریزی کرده بود. این ابزارها شامل استفاده از دستیار دیجیتالی سیری برای گزارش موارد سوءاستفاده از کودکان و دسترسی به منابع مربوط به مبارزه با آن، قابلیتی در پیامها که دستگاههای متعلق به کودکان را برای دریافت یا ارسال تصاویر اسکن می کند و قابلیت جدید آنالیز تصاویر گوشیهای آیفون پیش از ارسال شدن آنها به آی کلود بود. اگر کاربری تصاویر مربوط به سوءاستفاده از کودکان را در گالری گوشی خود داشته باشد، اپل اطلاع پیدا کرده و یک بازبینی انسانی برای اطمینان یافتن از محتوا انجام می دهد و سپس موضوع را به مقامات گزارش می کند.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدافعان حریم خصوصی مانند بنیاد مرز الکترونیکی هشدار دادند که این فناوری می تواند بجز ردیابی هرزه نگاری کودکان، برای ردیابی موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته و زمینه را برای سوءاستفاده های گسترده فراهم کند. این گروه حتی با برنامه اپل برای آوردن یک ناظر و اصلاح سیستم راضی نشده و اعلام کردند این رویکرد کمک کننده نبوده بلکه رمزنگاری ضروری برای حمایت از حریم خصوصی کاربران را تضعیف می کند.

 

منبع: ایسنا