اخبار

جزئیاتی از تغییرات اپل در ناچ نمایشگر آیفون ۱۴

IP14 1

اندازه اجزای گوشی آیفون ۱۴ در ناچ بالایی صفحه نمایش تفاوت چندانی با گوشی آیفون ۱۳ نخواهد داشت.

با گذشت حدود ۵ سال از عرضه گوشی آیفون ایکس، ظاهرا اپل اکنون آماده است تا حداقل دو مدل از آیفون‌های نسل بعد خود را با طراحی مدرن‌تری عرضه کند و طراحی ناچ در قست بالایی گوشی را تغییر دهد.

بر اساس گزارش فون آرنا، در سپتامبر سال ۲۰۲۱ اولین جزئیات از این تصمیم اپل برای تغییرات ظاهری در آیفون منتشر شد، اما اکنون با جزئیات جدیدی در مورد برش‌های دوتایی طراحی آیفون ۱۴ پرو مکس منتشر شده است.

از آنجایی که آیفون‌های اپل مجهز به فناوری Face ID پیچیده‌ای هستند که به اجزای زیادی نیاز دارد، در حال حاضر برای اپل این امکان وجود ندارد که مثل شرکت هالی تولید کننده گوشی‌های اندرویدی عمل کند و ناچ صفحه نمایش را با یک بریدگی دایره‌ای کوچک جایگزین کند. اپل احتمالا مدل‌های بالاتر آیفون ۱۴ را به یک بریدگی به شکل قرص مجهز می‌کند که دوربین سلفی و دوربین مادون قرمز و یک دات پروژکتور روی آن قرار دارند.

 آیفون ۱۴

شماتیک‌هایی که اواخر ماه گذشته فاش شدند، نشان می‌دهد که بریدگی‌ها بزرگتر از تصور قبلی کاربران خواهند بود. بر اساس تصاویری که در شبکه اجتماعی ویبو به اشتراک گذاشته شده قطر دوربین آیفون ۱۴، ۵.۶۳۱ میلی متر خواهد بود که به اندازه دهانه دوربین آیفون ۱۳ پرو است.

اندازه دوربین آیفون ۱۴ تغییری نمی‌کند

به همین دلیل در واقع اپل تنها لبه‌های اضافی حسگر‌های خود را در آیفون ۱۴ حذف می‌کند و اجزای بالایی صفحه نمایش کوچکتر نخواهند شد. از این رو نتیجه نهایی ممکن است آنطور که شایعات نشان می‌دادند، ظریف به نظر نرسد.

نمایشگر آیفون

طبق گزارش ها، اپل چهار مدل را در ماه سپتامبر عرضه خواهد کرد: آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ مکس، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس. مدل‌های پرو احتمالا دارای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و بدنه آلیاژ تیتانیوم خواهند بود. کل گوشی‌های این سری نیز احتمالاً توسط تراشه A۱۶ Bionic تغذیه می‌شوند.

تا چند روز دیگر، می‌توان انتظار داشت اولین آیفون SE ۳ مجهز به فناوری ۵G را ببینیم که ممکن است به یکی از بهترین گوشی‌های میان‌رده سال ۲۰۲۲ تبدیل شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان